Akıllı Tahta Kilidi Nedir?

Akıllı Tahta Kilit Takılı
 • Okullardaki akıllı tahtaların yalnızca öğretmenler tarafından kendilerine verilen USB Anahtar ile kullanılabilmesini sağlayan bir kilit sistemidir.
 • USB Anahtar daha akıllı tahta oturum açmadan önce devreye girdiği için atlatılması mümkün değildir. Bilgisayara kullanıcı adı ve şifrenin girilme anından önce devreye girer.


  • Mevcut Durum

   Mevcut durumda akıllı tahtalara üç türlü güvenlik alınabilmektedir.

   1- Fiziksel olarak akıllı tahtanın önüne bir kapak kapatılarak, bu kapaktaki kilit mekanizması kullanılarak kullanıma kapatılmaktadır. Bu aşamada, fiili olarak kapağın kapatılmaması, kilidin kırılması, açmaması gibi birçok problem yaşanmaktadır. Akıllı Tahta Kilit Takılı

   2- Akıllı tahtalara öğretmenler kullanıcı adı ve şifre girerek oturum açmaktadırlar. Bu aşamada şifre giriş anında öğrenciler bunu takip edebilmekte, teneffüslerde akıllı tahtayı açarak kullanabilmektedirler.

   3- Flash Bellek’lere bir kod yüklenerek kullanma. Bu işlemde de flash bellekler çok sık arızalanmakta, öğrenciler de aynı flash belleğe kodu atarak tahtayı kullanabilmekte, usb flash belleklerin bu işleme uygun olmamalarından dolayı çok sık arızalanmakta ve yeniden maliyet doğurmaktadır. Flash bellek ile yapılan kilitleme oturum açtıktan sonra bir yazılım tarafından sağlandığı için öğrenciler tarafından çok kolay atlatılabilmektedir.

   Bu tarz kullanım sonucunda akıllı tahta arızalanabilmekte, virüs bulaşabilmekte, çalışamaz duruma geçtiğinde derslerin aksamasına neden olabilmektedir. Ve bu süreç bir kısır döngü olarak sürekli olmaya devam etmektedir.

   Ekonomik ve Verimlidir

   Bu sayede Akıllı tahtalar yalnızca öğretmenler tarafından kullanılabilmekte, arıza, bakım maliyetleri ile derslerin aksamasının önüne geçilmektedir.

   Güvenlidir

   USB anahtar yalnızca bu iş için geliştirilmiş yerli ve milli bir donanımdır. Bilgisayara takma ve çıkartma işlemlerinde flash bellekler gibi arızalanmaz, 2 yıl garanti altındadır. Standart flash bellekler ile yapılan yazılımsal korumaların tamamını internette kısa bir araştırma yaparak öğrenciler tarafından atlatabilmesi mümkünken, O-Key Akıllı Tahta Kilidi sistemi daha bilgisayar oturum açmadan önce devreye girdiği için, akıllı tahtaya müdahale edecek herhangi bir ekran henüz yüklenmemiş olacaktır, bu yüzden öğrencilerin cihaza ve akıllı tahtaya müdahale imkanı olmayacaktır.   Teknik Özellikleri

   Hızlı İşlem

   Akıllı Tahta Kilidi içerisinde 24Mhz hızında çalışan bir mikrodenetleyici barındırır. Bu sayede işlemleriniz hızlı ve güvenli olarak yapılır. Ayrıca kullanılan işlemci askeri uygulamalarda kullanılan dayanıklı bir mimariye sahiptir. Bilgilerin çalınması ya da kopyalanması mümkün değildir.

   Güvenli

   Akıllı Tahta Kilidi ürünleri hemen hemen tüm işletim sistemleri ve akıllı tahtalar ile uyumludur. Windows işletim sisteminin tüm versiyonlarında çalışır. Ayrıca Flash Bellek özelliği olmadığı için virüs bulaşma ihtimali yoktur.

   Kolay Kurulum

   Akıllı Tahta Kilidi ürünleri sadece tek bir yazılım kurarak USB portu üzerinden çalışır. Böylece kurumunuza teknik destek yükü oluşturmaz. Bu sayede taşınması ve entegrasyonu kolay bir şekilde yapılabilir.

   Şifreleme Sistemi

   Akıllı Tahta Kilidi ürünleri tarafımızdan geliştirilmiş olan RADOS hat güvenliği algoritmasıyla çalışır. Bu sayede USB hattı üzerinden tekrarsız veri akışı sağlar. Ayrıca 128 Bit AES şifreleme motoruyla etkin bir şifreleme gücüne sahiptir.

   Hızlı Teslimat

   Ürünlerimiz tamamen yerli üretim olduğu için stok problemi yoktur. Siparişleriniz en geç 2 gün içerisinde ulaştırılır. Ayrıca Akıllı Tahta Kilidi ürünleri kurumunuza özel olarak renk ve logo seçenekleriyle üretilebilir.

   Teknik Destek

   Akıllı Tahta Kilidi ürünlerinin teknik desteği yine firmamız tarafından verilmektedir. Kurulum sürecinde ve sonrasında telefon, uzaktan bağlantı ya da yüzyüze olarak teknik destek verilmektedir.