Nasıl Çalışır?

Akıllı Tahta Kilidi
1
Akıllı tahta kilidi sistemine geçildikten sonra öğretmenler herhangi bir kullanıcı adı ve şifre girmeye gerek kalmadan yanlarında bulunan USB Akıllı Tahta Kilidini tahtaya takarak açabileceklerdir. Bu cihaz takılmadığı sürece tahtada oturum açılması mümkün olmayacaktır.
2
Öğretmenin tahta ile işi bittiğinde, cihazı tahtadan geri çıkarttığı anda başka herhangi bir yere tıklamasına gerek kalmadan, akıllı tahta otomatik kilitlenecektir.
3
Bu sayede öğrencilerin akıllı tahtaları amacı dışında kullanması önlenmiş, bakım ve arıza maliyetleri ile derslerin aksamasının önüne geçilmiş olacaktır.

Akıllı Tahta Kilidi Oturum Açmadan Önce Devreye Girer

Akıllı Tahta Açılıyor

Akıllı tahta kilidinin en önemli özelliklerinden biri tahta henüz oturum açmadan önce devreye girmesidir. Sistem henüz açılmadığı için akıllı tahta kilidine müdahale edilebilme imkanı yoktur.

Akıllı Tahta Kilitli

Akıllı Tahta Kilidi Takılı Değilse

Akıllı tahta kilidi takılmadığı sürece kullanıcı adı ve şifre doğru girilse bile oturum açılmasına izin vermeyecektir.

Akıllı Tahta Hata

Akıllı Tahta Kilidi Takıldıktan Sonra

Öğretmen akıllı tahtayı kullanacağı zaman, kendisine ait olan USB Akıllı Tahta Kilidini tahtaya takarak kullanıcı adı ve şifre girmeye gerek kalmadan tahtayı kullanabilecektir.

Akıllı Tahta Kilit Takılı Akıllı Tahta Açık

Akıllı Tahta Kilidi Çıkarıldıktan Sonra

Öğretmen ders sonunda USB Akıllı Tahta Kilidini tahtadan çıkarttığı anda, akıllı tahta tekrar kilitlenerek oturum açma konumuna dönecektir ve yeniden USB Akıllı Tahta Kilidi takılmadığı taktirde oturum açılmasına izin vermeyecektir.

Akıllı Tahta Kilitli